Достапни линкови

Деветмина странци киднапирани во Јемен


Властите во Јемен соопштија дека деветмина странци, меѓу кои жени и деца, биле киднапирани од шиитските бунтовници. Возрасните во групата работеле во болница. Претходно во Јемен не се регистрирани случаи на киднапирани странци.
XS
SM
MD
LG