Достапни линкови

Пакистанските сили убиле 60 талибанциПакистанските сили за безбедност соопштија денеска дека убила најмалку 20 талибанци, во рамките на операцијата во пограничните региони на северо-запад од земјата. Висок воен претставник во Пешавар ги потврди ваквите информации, со што бројот на убиени талибанци, од почетокот на акцијата, изнесува околу 60.
XS
SM
MD
LG