Достапни линкови

Илјадници дополнителни војници во Авганистан


НАТО командантот во јужен Авганистан изјави дека очекува распоредувањето на илјадниците доплнителни американски војници во Авганистан да заврши пред војници пред претседателските избори, кои треба да се одржат во август. За ситуацијата во Авганистан, вчера во Холандија, расправаа 8-мина министри за одбрана од земјите членки на НАТО, меѓу кои и американскиот, Роберт Гејтс. Американскиот претседател Барак Обама издаде наредба за испраќање дополнителни 21-на илјада војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG