Достапни линкови

Дачиќ во Берлин- разговори за визна либерализација


Српскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ денеска ќе престојува во Берлин. Како што е најавено, тој ќе разговара со германски официјални претставници за визната либерализација за граѓаните на Србија.
XS
SM
MD
LG