Достапни линкови

Природна катастрофа во Кина


Кинеската државна телевизија соопшти дека 26 лица настрадаа како последица на лизгање на земјиште во југозападниот дел на Кина. Спасувачките екипи успеале да спасат седум луца меѓу кои тројца се со посериозни повреди.
XS
SM
MD
LG