Достапни линкови

Во Вашингтон средба Обама- Абас


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе се сретне со неговиот палестински колега Махмуд Абас. На средбата ќе стане збор за изгледите за помирување на Палестинците и Израелците.
XS
SM
MD
LG