Достапни линкови

Потврдено иранското тестирање на ракета


Американски неименувани претставници потврдија дека Иран успешно извршил тестирање на ракета со дострел од две илјади километри, што претходно денеска го соопшти иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад. Во меѓувреме американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека нуклеарниот капацитет на Иран претставува ,,вонредна закана“.
XS
SM
MD
LG