Достапни линкови

Одреден притвор за Бранимир Главаш во БИХ


Обвинителството на Босна и Херцеговина денеска на Бранимир Главаш му одреди 24-часовен притвор, поради неопходни проверки. Главаш пред неколку дена побегна од Хрватска каде доби 10-годишна затворска казна за воено злосторство врз српски цивили, извршено во Осиек во 1991 година.
XS
SM
MD
LG