Достапни линкови

Ердоган во посета на Ерменија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган престојува во посета на Ерменија, каде што ќе се сретне со претседателот на оваа земја Ијхам Алиев. Главна тема на разговорите ќе биде подобрување на билатералните односи.
XS
SM
MD
LG