Достапни линкови

Европската Банка ја намали каматата на ниво од 1%


Европската Централна Банка ја намали каматната стапка на рекордно ниво од 1 процент, во обид за заздравување на економијата во 16-те земји од евро-зоната. Европската Комисија на почетокот од неделава соопшти дека Европа е западната во ,,длабока и сеопфатна“ рецесија, најлоша од времето на Втората Светска Војна и предупреди дека економскиот пад годинава би можел да изнесува четири отсто.
XS
SM
MD
LG