Достапни линкови

30-тина загинати во два напада во Ирак


Најмалку триесет луѓе загинале во денешните два самоубиствени бомбашки напада во близина на една шиитска џамија во Багдад. Ирачките власти прецизираат дека нападите во кои имало и стотина повредени биле координирани и се случиле во моментот кога луѓето влегувале на молитва. Во вчерашните напади во Ирак загинаа деведесет луѓе.
XS
SM
MD
LG