Достапни линкови

43 починати при трговија со луѓе од Авганистан


Пакистанската полиција пронашла 43 починати лица и десетици луѓе во безсвесна состојба сместени во камион кој доаѓал од Авганистан. Како што се јавува, станува збор за трговија со луѓе, а камионот минувал низ Пакистан и имал за цел да ги пренесе луѓето во Иран. Според полицијата околу 100 луѓе се наоѓале во приколката од камионот.
XS
SM
MD
LG