Достапни линкови

Обама бара координирана помош на сиромашните земји


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека со генералниот секретар на Обединетите нации Бан ки Мун синоќа во Белата куќа разговарал за намалување на последиците од светската економска криза врз сиромашните земји. Обама побара координирана меѓународна акција со цел да се спречи заканата по снабдувањето со храна со што можат да се соочат овие земји доколку кризата продолжи.

XS
SM
MD
LG