Достапни линкови

Убиен полицаец во Северна ИрскаПолицијата во Северна Ирска соопшти дека еден нејзин припадник бил убиен синоќа. До нападот доаѓа само 48 часа откако беа убиени двајца британски војници, кога одговорноста ја превзеде едно крило на Ирската Републиканска Армија. Британскиот премиер Гордон Браун денеска изјави дека нема да биде дозволено во Северна Ирска да се врати минатото кога имаше крвави насилства.
XS
SM
MD
LG