Достапни линкови

Претседателот на Пакистан во посета на Иран


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари денеска ќе го посети Иран. За време на дводневниот престој тој ќе разговара со иранскиот државен врв, а тема на дискусиите ќе биде Авганистан и начините да се подобрат економските односи со таа земја. Како што е најавено, Зардари ќе разговара и со неговиот ирански колега Махмуд Ахмадинеџад околу проектот за изградба на гасовод, кој ќе пренесува гас од Иран до Пакистан и Индија.
XS
SM
MD
LG