Достапни линкови

Иран тестирал ракета за поморски напади


Иран извршил успешно тестирање на нова ракета дизајнирана за поморски напади. Ракетата е со дострел од 100 километри, а агенциите не информираат каде бил извршен тестот.
XS
SM
MD
LG