Достапни линкови

ММФ одобрил 540 милиони долари заем за Ерменија


Мегународниот монетарен фонд соопшти дека одобрил 540 милиони долари заем за Ерменија наменети како помош за справување на таа земја со глобалната економска криза. Во последните неколку денови националната валута на Ерменија падна за 30 проценти во однос на американскот долар.
XS
SM
MD
LG