Достапни линкови

Иран има доволно материјал за да изработи атомска бомба?


Соединетите американски држави веруваат дека Иран има доволно нуклеарен материјал за да направи атомска бомба изјави денеска началникот на штабот на здружените американски сили адмиралот Мајк Мален во Вашингтон. Техеран инсистира дека иранската нуклеарна програма ке се користи за цивилни потреби.
XS
SM
MD
LG