Достапни линкови

Американски војник осуден за убиство во Ирак


Воениот суд во американската држава Кентаки го прогласи за виновен офицерот Мајкл Бехена за убиство на еден ирачки затвореник во мај минатата година. Бехена тврдел дека тој тоа го сторил во самоодбрана, но тоа не било уважено од судот.
XS
SM
MD
LG