Достапни линкови

Пекинг: Кинеско - американски воен дијалог


Кина ги повика Соединетите Држави да ги подобрат воените односи, кои според Пекинг и натаму не се на потребното ниво. Ова во Пекинг пред почетокот на новата рунда кинеско – американски воен дијалог го изјави Чијан Линхуа, задолжен за надворешни односи во кинеското министерство за одбрана.
XS
SM
MD
LG