Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореја обвини дека Северна Кореја инсталирала балистички проектил


Јужна Кореја соопшти дека Северна Кореја инсталирала нов тип на балистички проектил од среден дострел. Министерството за одбрана во Сеул наведе дека проектилот има дострел од 3 илјади километри. Во меѓувреме, продолжуваат и шпекулациите дека Пјонг Јанг се подготвува да тестира балистички проектил од долг дострел.
XS
SM
MD
LG