Достапни линкови

Њујорк: Нова рунда преговори за името под медијаторство на Нимиц


Денеска во Њујорк во канцеларијата на медијаторот Метју Нимиц ќе биде одржана нова рунда преговори меѓу претставниците на Македонија и Грција. Според неофицијалните информации, двете страни сметаат дека денешнава средба на преговарачите Зоран Јолевски и Адамантиос Василакис не може да донесе значително поместување, туку само нивно запознавање и утврдување на временска рамка во која би започнале реални преговори.
XS
SM
MD
LG