Достапни линкови

Багдад: Бан Ки Мун во ненајавена посета на Ирак


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун престојува во ненајавена посета на Ирак на разговори со тамошните државни претставници. До ова доаѓа на неколку дена по одржаните покраински избори во таа земја. Бан Ки Мун претходно ненајевно претстојуваше и во Авганистан.
XS
SM
MD
LG