Достапни линкови

Берлин: Ангела Меркел одобри нов стимулативен план за економијата во вредност од 50 милијарди евра


Германскиот канцелар Ангела Меркел денеска одобри нов стимулативен план за економијата во износ од 50 милјарди евра. Планот предвидува инвестиции во инфраструктурата, даночни олеснувања, намалување на давачките за здравствено осигурување за семесјтвата и слично. Овие мерки треба да поминат во двата дома на германскиот Парламент.
XS
SM
MD
LG