Достапни линкови

Скопје: Конвенција на ВМРО ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател


ВМРО ДПМНЕ денеска и утре во Скопје ќе одржи Конвенција за избор на кандидат на партијата за претседател на Македонија. За денеска, е предвидено одржување неколку тематски конференции. На Конвенцијата над илјада двесте и пеесет делегати на ВМРО ДПМНЕ ќе го изберат претседателскиот кандидат меѓу Ѓорѓе Иванов и Тодор Петров кои се јавија на партискиот конкурс.
XS
SM
MD
LG