Достапни линкови

Техеран: Иранскиот претседател Ахмадинеџад на состанок во Катар посветен на кризата во Појасот Газа


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад, како што јавуваат агенциите, заминал за Катар за да учествува на регионалниот самит посветен на кризата во Појасот Газа. На овој состанок најавено дека ќе учествуваат и лидерите на ХАМАС и на Исламски Џихад Калед Мешал и Рамадан Салах.
XS
SM
MD
LG