Достапни линкови

Газа: Израелските трупи продолжуваат со нападите


Изрелските трупи ги продолжуваат борбите со Хамас во Газа, додека билансот на жртвите во офанзивата во која се вклучени ракетни напади ја надмина бројката од над 510 загинати. Најмалку 70 палестинци се убиени во копнената офанзива која почна нокта во саботата. Од израелска страна еден војник загинал и 10 други се повредени. Колони од војници и тенкови ја имаат опколено Газа.
XS
SM
MD
LG