Достапни линкови

Газа: Најмалку десет лица загинале во ноќешните израелски воздушни напади


Најмалку 10 лица загинале во ноќешните авионски напади на израелската армија врз пет згради на владата на движењето Хамас во појасот Газа, со што бројот на загинати во четиридневните бомбардирања се искачи на повеќе од 350, а стотици се ранети. Обединетите Нации соопштија дека меѓу загинатите има и 62-јца цивили.
XS
SM
MD
LG