Достапни линкови

Москва: Погреб на Алексеј Втори


Во Москва во тек се погребните церемониии на на рускиот патријарх Алексеј втори, кој на 79 години почина на 5 декември.
Тој беше поглаварот на Руската православна црква речиси две децении. Во Москва на погребот на Алексеј присуствуваат духовни и политички лидери од Русија и светот.
XS
SM
MD
LG