Достапни линкови

Вашингтон: Давид Петрус нов командант на американската централна команда


Американскиот генерал Давид Петреус од денеска станува нов шеф на американската Централна команда одговорна за операциите на Блискиот исток и делови на јужна и централна Азија. Пред помалку од два месеца тој му ја предаде командата врз американските сили во Ирак на Генерал Реј Одиерно.
XS
SM
MD
LG