Достапни линкови

Исламабад: 80 лица повредени во земјотрес што го погоди југозападен Пакистан


Најмалку 80 лица се повредени во земјотресот што го погоди југозападен Пакистан, во близина на границата со Авганистан. Како што јавуваат агенциите земјотресот бил со јачина од 6, 4 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил почуствуван на 70 километри од градот Кета, областа во која пред три години од земјотрес загинаа повеќе од 75 000 луѓе.
XS
SM
MD
LG