Достапни линкови

Москва: Медведев го одложил обраќањето до нацијата


Рускиот претседател Дмитриј Медведев го одложил за денеска планираното обраќање до нацијата, пред двата дома во рускиот парламент. Според некои руски медиуми, Медведев ќе говорел во наредната недела, а од Кремљ нема информација зошто дошло до одлагање на говорот на претседателот Медведев.
XS
SM
MD
LG