Достапни линкови

Лондон: Европските берзи започнаа да работат со загуби по падот на азиските берзи


Европските берзи денеска започнаа да работат со загуби по падовите на азиските берзи односно поради стравот од глобалната рецесија. На пазарот на пари на азиските берзи еврото падна на најниско ниво спрема доларот во последните 20 месеци. Во Азија и нафтата падна под 70 долари за барел.
XS
SM
MD
LG