Достапни линкови

Грозни: Најмалку шест лица загинаа во земјотрес


Најмалку шест лица загинале во земјотресот кој денеска ја погоди Чеченија. Заменик министерот за вонредни ситуации Ахмед Џеирханов изјави дека околу 24 лица биле повредени во несреката и дека биле предизвикани големи материјални штети. Земјотресот го почувствувале и во Грузија и Ерменија, но од таму не јавуваат за евентуални штети.
XS
SM
MD
LG