Достапни линкови

Исламабад: Силна експлозија во близина на главниот полициски комплекс


Силна експлозија одекнала во близина на главниот полициски комплекс во пакистанскиот главен град Исламабад. Агенциите јавуваат дека најверојатно станува збор за автомобил бомба и оти имало неколкумина ранети. До ова доаѓа само неколку недели по самоубиствениот напад врз хотелот Мериот во кој загинаа над пеесет луѓе.
XS
SM
MD
LG