Достапни линкови

Европа: Резултати од вчерашните средби во Лигата на шампионите


За љубителите на фудбалот резултатите од синоќешните натпревари во лигата на шампионите
Алборг - Манчестер јунајтед 0:3, Виљареал - Селтик 1:0, Баерн Минхен - Олимпик Лион 1:1, Фиорентина - Стеауа 0:0, Арсенал - Порто 4:0, Фенербахче - Динамо Киев 0:0, Зенит - Реал Мадрид 1:2, БАТЕ Борисов - Јувентус 2:2.
Натпреварите во другите групи се играат вечер.
XS
SM
MD
LG