Достапни линкови

Келн: Германската полиција уапсила двајца милитанти во авион


Германската полиција упаднала во еден авион на аеродромот во Келн и упасила двајца осомничени милитанти. Како што е соопштено, тие се подготвувале за терористички напади и кај нив биле пронајдени проштални писма. Авионот требало да лета за Амстердам, а осомничените се по потекло сомалијци.
XS
SM
MD
LG