Достапни линкови

Брисел: Преодна трговска спогодба меѓу ЕУ и Србија?


Шефовите на дипломатиите на Европската унија денеска во Брисел ќе ја разгледаат можноста за примена на преодна трговска спогодба со Србија врз основа на соработката на Белград со Хашкиот трибунал. На состанокот ќе присуствува и главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц.
XS
SM
MD
LG