Достапни линкови

Вашингтон: Американскиот претседател Буш во вторник ќе отпатува во Тексас


Американскиот претсеател Џорџ Буш денеска изјави дека во Вторник ке отпатува во Тексас. Причината е како што истакна Буш да им даде поддршка и сочуство на оние кои биле погодени од Ураганот Ајк.
XS
SM
MD
LG