Достапни линкови

Поти: Американски воен брод со хуманитарна помош пристигнува во Грузија


Американски воен брод од шестата флота, со хуманитарна помош за Грузија, денеска треба да пристигне во црно-морското пристаниште Поти, кои е под руска контрола. Претходно, американски воени бродови доставуваа хуманитарна помош за Грузија преку пристаништето Батуми. Русија е против присуството на американски и НАТО бродови во Црно Море.
XS
SM
MD
LG