Достапни линкови

Вашингтон: Кондолиза Рајс неделава во посета на Либија


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс неделава треба да ја посети Либија. Портпаролот на Стејт департментот Шон Мекормак изјави дека станува збор за историска посета која ќе означи ново поглавие во американско либиските односи. Рајс ќе биде првиот државен секретар што ќе ја посети Либија во изминативе пеесет години.
XS
SM
MD
LG