Достапни линкови

Азејбеџан: Американскиот потпретседател Чејни ја почнува азиско европската турнеја


Американскиот потпретседател Дик Чејни со денешната посета на Азербејџан ја почнува азиско- европската турнеја. Предвидено е тој во наредните денови да престојува и во Грузија, Украина и Италија, каде што ќе учествува на економски форум.
XS
SM
MD
LG