Достапни линкови

Анкара: Турција одобри поминување на три американски брода со хуманитарна помош за Грузија


Турција одобри преминување преку Црното море на три американски бродови кои превезуваат хуманитарна помош за Грузија, соопшти американскиот стејт департмент. Во изминатите денови во Грузија беа испратени десет американски воени авиони за да достават хуманитарна помош. За околу една седмица американската Влада доставуи хуманитарна помош во вредност од 4,2 милиони долари за грузија заради конфликтот со Русија.
XS
SM
MD
LG