Достапни линкови

Вашингтон: Интеграцијата на Русија во меѓународните организации е доведена во пршање, изјави Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека интеграцијата на Русија во меѓународните институции е доведена во опасност поради воените операции во Грузија. Таа истакна дека руската репутација и нејзината улога во меѓународната заедница се ставени на коцка. Рајс не прецизира со какви консеквенци може да се соочи Москва.
XS
SM
MD
LG