Достапни линкови

Дагестан: Убиени двајца руски граничари


Двајца руски граничари биле убиени во јужниот регион Дагестан, јави Итар Тас. Непознати напаѓачи отвориле оган врз војниците, кои биле во возило кај градот Дербент, на брегот на Касписко Море.
XS
SM
MD
LG