Достапни линкови

Сеул: Илјадиници полицајци задолжени за одржување на редот за време на посетата на Буш


Илјадници полицајци се распоредени во Сеул за да го одржат редот поради најавените масовни протести по повод посетата на американскиот претседател Џорџ Буш. Американскиот претседател за време на азиската турнеа ке ги посети Тајланд и Кина каде во Пекинг ке присуствува на отворањето на Олимпијадата.
XS
SM
MD
LG