Достапни линкови

Виена: Министерот за внатрешни Јанкуловска на конференции за безбедноста во ЈИЕ


Министерката за внатрешни работи на Македонија Гордана Јанкулоска денеска и утре во Виена ќе учествува на две конференции посветени на безбедноста во Југоисточна Европа. Централна тема на двата собира е засилувањето на полициската соработка за поефикасна борба против преку граничниот криминал во регионот.
XS
SM
MD
LG