Достапни линкови

Вашингтон: Израелски напад врз иранските нуклеарни постројки би бил високо ризичен потег


Израелски напад врз иранските нуклеарни постројки би бил високо ризичен потег, што би можел да го дестабилизира Блискиот исток, изјави адмирал Мајк Мулен. Мулен, кој е шеф на американкиот Генералштаб одби да соопшти детали од последната негова средба со израелските лидери, на кој било разговарано за намерите да се нападне Иран.
XS
SM
MD
LG