Достапни линкови

Приштина: НАТО нема да го намали бројот на војниците на Косово, изјави Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Шефер во Приштина изјави дека Алијансата нема да го намли бројот на војниците распоредени во Косово и покрај префрлањето на некои ингеренции од Мисијата на Обединетите нации врз косовските власти. НАТО има распоредено околу 15.000 војници во Косово, кои се задолжени за безбедноста во Косово.
XS
SM
MD
LG