Достапни линкови

Брисел: Солана ќе го информира Европскиот парламент за надворешната политика на ЕУ


Претставникот на ЕУ за надворешна политика и безбедност Хавиер Солана денеска во Брисел ќе го информира Европскиот парламент за надворешната и безбедносната политика на Унијата. Акцентот на извештајот ќе биде врз ситуацијата на Балканот, особено на напорите за разместување на мисијата Еулекс на Косово.
XS
SM
MD
LG